czwartek, 23 lutego 2012

#26 Everlasting love!





Są takie piosenki, które przewijają się przez dziesięciolecia. Ten utwór, napisany przez Buzza Casona i Maca Gaydena, doczekał się ponad dziesięciu coverów! To magiczna liczba... Pokazuje, że dobra muzyka i dobry tekst, jeśli są ponadczasowe, mogą być nieśmiertelne.


Jak zacząć tę podróż? Chyba od dziś do wczoraj... Od najmłodszych, zielonych liści, do samych korzeni tej piosenki - "Everlasting Love".




Polecam najpierw poczytać opisy, potem przesłuchać to, co was zainteresuje. Puszczanie wszystkiego po kolei grozi prawie pięćdziesięcioma minutami przed komputerem. Wiem z autopsji :)






 









1. Wersja muzyka o nazwisku Jamie Cullum, swingowa, taki trochę chill out. 
Rok 2004. Na ekrany wchodzi film "Bridget Jones - w pogoni za rozumem." Kobiety dzielą się na dwa obozy -  jedne kochają Marka Darcy, drugie Daniela Cleavera. Łączy je jedno - wszystkie rozumieją i wspierają Bridget, czując, że po części reprezentuje każdą z nich. Soundtrack z filmu to historia tego trójkąta, która malowana jest piosenkami. Wśród nich - Everlasting Love.




2. Tu powinna być wklejona "wersja" Scootera, ale jest tak perfidnym remixem przerobionym na dance, że nie mam serca jej tu dorzucać :) Ciekawskich odsyłam do You Tube.


3. Gloria Estefan. Piękna, obecnie piędziesięciopięcioletnia latynoska. Śpiewała i śpiewa: pop, soul, co tam chcecie. Jej cover, z płyty "Hold Me Thrill Me Kiss Me" wydanej w 1994 roku, jest wesoły, porywający, kolorowy. Ale to ciągle nie to... Cztery minuty tej piosenki w jej wykonaniu, powtarzający się do znudzenia refren... to dla mnie za wiele.






4. Worlds Apart. Pedalski boysband. Nie będzie go tu, za teledysk w białych uniformach, cienkie głosiki i beat. Nie podoba mi się.


5. U2. Mój kochany, kochany zespół z moim kochanym Bono i nieśmiertelnym The Edge. Nic więcej nie dodam. Moja ulubiona wersja.




6. Sandra, Niemka. Piękna i powabna. Jej cover to hit nad hity, najczęściej puszczana wersja tej piosenki w naszych polskich stacjach radiowych. Do tej wersji aż chce się tańczyć, śpiewać i uśmiechać. Jest jak słoneczko zaglądające przez okno i pachnie rokiem 1987. Let's go to the disco!




7. Narvel Felts, rok 1979. Wersja country, zaśpiewana staruszkowatym, ale wysokim tenorem. 
Zwrotka zniechęca młodszych słuchaczy przedpotopowym brzmieniem, ale refren daje radę, nawet całkiem nieźle.




8. Carl Carlton - wokalista soulowy. Z tej piosenki zrobił arię głosów - chórki, wariacje i zabawy melodyczne, szaleństwo! Miła dla ucha, bogata i dobra wersja. Rok 1974.




9. Ten sam rok, Doug Parkinson, australijski wokalista. Mało znana wersja, niby powtarzalna, ale głos w zwrotce daje czadu. A ta końcówka.... Boska!




9. Love Affair, 1968. Brzmi tak, że równie dobrze mogła być nagrana 20 lat temu, nie 47. Świetna, najbardziej popularna. Dzięki Love Affair "Everlasting Love" przeżyło drugą młodość. Trąbki, bas. Refren jest autentyczny, Steve Ellis śpiewa tak, jakby na prawdę odkrył, że miłość jest nieśmiertelna i nieskończona.




10. The Town Criers. Cover identyczny jak oryginał, parę tonacji niższy. Nie wrzucam, ale można wyguglać, bo niby był bardziej popularny niz wersja pierwsza.


11. Początek. Rok 1967 i Robert Knight. Niby wolne, ale wzrusza. Chórki, regularne bębny. Jak niewiele trzeba, żeby napisać przebój - dwoje zdolnych twórców, niezły wokalista, szczery tekst i prosta, ale ładna melodia. Jeśli kiedyś będę mieć kawiarnię retro, to ta wersja będzie raczyć moich klientów i płynąć z głośników.
































Hearts go astray, leaving hurt when they go 
You went away just when I needed you so 

Finding your way 
You come back on to me 
I’m gonna stay loving you endlessly 

Open up your eyes 
Then you realize 
Here I stand with my everlasting love !
Need you by my side 
There’s no need to hide 
Never be denied 
Everlasting love !

From the very start 
Open up your heart 
Be a lasting part 
of 
Everlasting love ...


Look in my eyes 
See my love burning strong 
No more goodbyes 
In your arms I belong 

Our time has come 
All my dreams have come true 
Two hearts as one 
Loving me loving you. 

Open up your eyes 
Then you realize 
Here I stand with my 
Everlasting love !

Need you by my side 
There’s no need to hide 
Never be denied 
Everlasting love !

From the very start 
Open up your heart 
Be a lasting part of 
Everlasting love...


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz