środa, 13 kwietnia 2011

#7 Can You Feel The Love Tonight

Piosenka, której nie da się wysłuchać obojętnie. Jedyna piosenka Eltona Johna i chyba jedyna piosenka w ogóle, która często wywołuje u mnie niepohamowane łzy. Pamiętam, że kiedy byłam mała, przez pewien okres czasu uparcie twierdziłam, że bez tej piosenki nie zasnę i basta! Pewnego razu tata w siarczysty mróz po dwudziestej drugiej szedł przez podwórko do auta po kasetę z Eltonem Johnem, żeby to jego dziecko w końcu raczyło usnąć.... Że nie wspominam już o przewijaniu VHS-u z co bardziej oklepanymi scenami z Króla Lwa (oczywiście po rozmowie z Rafikim, która to scena była moją ulubioną), byle jak najszybciej dobrnąć do napisów końcowych i miękkiego, cudownego głosu szlachcica z Anglii.

Piosenka piękna, mówiąca o najwspanialszym uczuciu, jakie spotyka na Ziemi człowieka; napisana przez Eltona Johna do filmu animowanego Disneya "Król Lew", ale o tym wszyscy wiecie... Wykonanie, które chcę wam zaprezentować zarejestrowane zostało w Los Angeles w 1994 roku i jest chyba najpiękniejszym, jakie udało mi się znaleźć - bez denerwujących mnie czasem chórków z wersji studyjnej i przepełnione uczuciem.

Posłuchajcie...

2 komentarze:

 1. Kiedy ktoś mówi: Elton John, w głowie otwiera się szufladka z tą piosenką:

  http://louise91.wrzuta.pl/audio/am4Lxb9cp4q/elton_john_-_tiny_dancer

  Wspaniale się przy niej wędruje. Jest, jednak taki koleś, P.G. Posłuchaj, a jeszcze lepiej pooglądaj jego koncerty z Milano na DVD. Ten pierwszy z trasy "Secret World". Drugi z płyty "Pasja". Muzyka w dużej części wykorzystana w filmie "Ostatnie Kuszenie Chrystusa" - włosy na mózgu stają dęba :D

  1:
  http://czeslawwm.wrzuta.pl/audio/6yWxjNs4RqC/peter_gabriel_-_blood_of_eden_secret_world_live

  2:
  http://tercybiades.wrzuta.pl/audio/a4LtEXX5ixN/peter_gabriel_-_a_different_drum

  Pozdrawiam. T.

  I nie deklaruj odcięcia sobie rąk. Nigdy :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Aj. Jak to jest że wszystko z tego komentarza znam? :) Podeślij coś jeszcze, może mnie zaskoczysz :D Petera Gabriela znam, lubię, ale nie do przesady. I widać, jak każdy człowiek reaguje na muzykę inaczej - mnie włosy dęba nie stają, ale jest miło.


  Od tego jest muzyka, po to jest jej tyle, żeby każdy znalazł coś dla siebie :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń