czwartek, 3 maja 2012

#29 Koko Euro Spoko

O jeja jeja, jak mnie wkurza narzekanie od wczoraj - na fejsbuku, po knajpach, sąsiadów pod blokiem, w SMSach. Na co? To blog muzyczny, więc to oczywiste, że chodzi o piosenkę na EURO 2012.
Przyznam szczerze - nie oglądałam wczoraj tej zabawnej transmisji, bo długi weekend, grille, dużo piwa itd, więc nie pomyślałam o tym nawet. Ale jak dziś z ciekawości posłuchałam sobie kandydatur - Rodowicz, Zakopower itd, to z czystym sumieniem powiem, że zespół JARZĘBINA i piosenka "Koko Euro Spoko" jest totalnym strzałem w dziesiątkę.. I nie chodzi tylko o to, że nie było lepszej propozycji. To przede wszystkim Polski folklor - panie w ludowych kiecach, wiejska zaśpiewka, skrzypki rodem z Podhala; a do tego zarąbisty zespół - faceci z gitarami i klawiszami, którzy bawią się świetnie na scenie. Dochodzi do tego prosty tekst typu "wygrać im się uda, ucieszy się Smuda". Jak dla mnie nie trzeba więcej! Ludzie kochają folklor i ludowość przecież; "Waka Waka" też nawiązywała do Afrykańskiej ludowości i nikt nie widział w tym nic dziwnego... A argument, że Polski folklor jest zbyt tandetny do pokazania go na arenie międzynarodowej jest moim zdaniem zupełnie nietrafiony. To co mamy pokazywać? Gołe cycki, sztuczne twarze i nieudolne próby naśladowania amerykańskich gwiazdek? To jest dopiero wiocha.

Na blogu Fonia Porywa Mnie "Koko Euro Spoko" zespołu Jarzębina w ramach walki o zdrowy rozsądek, walki z "hejtowaniem" w internecie i zachęty do spojrzenia na Euro i Polskę z przymrużeniem oka i na wesoło.


1 komentarz:

  1. Dokładnie to samo sobie pomyślałam! Nie wiem co prawda, co wymyśliła Rodowicz, ale nie sądzę (po jej ostatnich już dokonaniach), żeby to było warte słuchania. Nareszcie wymyśliliśmy coś oryginalniejszego, niż półnagie ociekające oliwą silikony śpiewające durną piosenkę. To znaczy, piosenka jest oczywiście durna, jak na wesołą przyśpiewkę o piłce nożnej przystało, ale w aranżacji krzepkich babeczek "z wąsem z podkarpacia" sprawdza się naprawdę nieźle! Nie wstydźmy się tego wąsa :)

    OdpowiedzUsuń